top of page

החיים מזמנים לנו אין-ספור מצבים שכרוכים בהם כאב וסבל.

מצבים של שינוי וחוסר וודאות, בחיים המקצועיים והאישיים,

מצבים של מתח ותחושת תקיעות, מצבי יאוש, כאב וחרדה מהלא נודע

או בשל אובדן, מחלה או אירוע טראומטי.  

הבית בו אנו גרים, חשבון הבנק שלנו, הקשר שלנו עם הסובבים אותנו,

הזוגיות שיש לנו או שאין לנו.  כל אלו הם השתקפות ישירה של התודעה

שלנו. הם הביטוי של הרגשות שלנו, התחושות והתפיסות שלנו

את עצמנו ואת הסביבה. 

אנשים חונכו להאמין שאם נעשה דברים במציאות נצליח ליצר את התוצאות הרצויות בחיינו. אך ברבים מהמקרים אנחנו כלל לא נוכחים למי אנחנו ומה מתווה את העשייה הזו ואת הבחירות שלנו בחיים. אנחנו לא מכירים את עצמנו מספיק ולא מה מפעיל אותנו בתוך היומיום של חיינו. אנחנו רוצים להיטיב עם המציאות שלנו  אך לא עוצרים לרגע לפגוש את עצמנו בתוכה.  מי אני בתוך הפעולה שאני עושה- מה מפעיל אותי בתוך ניהול הזוגיות שלי? מי אני מול הבוס שלי או הילדים שלי? למה קשה לי לגרד את עצמי מהמיטה? 

התהליך הטיפולי מאפשר לאדם להתבונן בעצמו תוך כדי הפעולות שהוא עושה במציאות ולהבין, במחשבה ובגוף,  מה מניע ומפעיל אתו. החקירה והתבוננות מקרבת אותנו להכיר את עצמנו- למה אני לא מגיב או כן מגיב כשמעירים לי?, למה אני תמיד בלחץ?,  למה אני מרגיש מצומצם כשאני טועה?, למה אין לי זוגיות, למה תמיד אני כועס, מה הסיבות שאני שמן או רזה ועוד ועוד.  באמצעות החקירה אנו מכירים את חוקיות חיינו- את הדפוסים, התפיסות, המחשבות והאמונות שלנו שמשחזרות את עצמן במציאות שוב ושוב.  

המפגש הקרוב של אדם עם עצמו- עם "מאחורי הקלעים" שלו  עונה על השאלה: למה הדברים בחיי לא עובדים;  'למה אני עושה את כל הפעולות המתאימות, ובכל זאת לא מפיק את התוצאות הרצויות?. מורה יקרה אמרה לי פעם שאינטימיות היא סוג של עירום. בתהליך טיפול אני לומדים להתפשט מול עצמנו, להכיר מקרוב את איך שזה נראה ולבסוף אף לאהוב את זה. 

בתהליך הטיפול אנו עובדים על הכאן ועכשיו תוך התבוננות בשורשים. אנו פורמים לאט את סבך החוטים שנתפסים ונאחזים זה בזה ומגלגלים את החוט לכדור חדש.  

מה קורה בתהליך? 

  • מתרחשת הבנה והכרות שלי עם עצמי - מה הרגשות והתחושות המניעים אותי ולמה. אילו מחשבות, תפיסות ואמונות תמיד מובילות אותי, לאותה התמודדות עם מצבים שונים בחיים.  

  • מתאפשר ויתור על האמונות והתפיסות האלו. אלו שנחקקו בגופנו ובנפשנו בין אם בשל ארועי ילדות, טראומות שנחוו לאורך השנים או מערכות יחסים מורכבות.  

  • האמונה העצמית מתרחבת ועימה הרצון להתנסות ולחוות את החיים אחרת. נוצר חופש בחירה גדול יותר. כי אנחנו נוכחים  לראות שיש הרבה יותר מאפשרות אחת להסתכל על הדברים ולבחור מתוכם.  

  • מתרחשת האפשרות של אדם לקבל את עצמו ואת העולם כפי שהם (ולהפסיק להיות שיפוטי באופן פוצע ומכאיב). זה משחרר מסבל ניכר, ובאופן מפתיע (שלעיתים מרגיש כמו קסם של ממש)  פותח אפשרויות חדשות ויצירתיות לשינוי של עצמו ושל העולם בו האדם חי.  

 

זוהי  דרך המבוססת על התבוננות וחקירה כמקור ליצירת עתיד ומציאות נכונה יותר. המטרה היא להתקרב לעצמנו, להיות חברים יותר טובים של עצמנו וכך לאפשר חיים שראוי לחיות אותם- חיים אישיים, משפחתיים, מקצועיים. חיים של חופש. 

התהליך הינו תהליך מסע מעורר. תהליך של חקירה לצד גילויים מרעישים ותפניות מרגשות. וכמו בכל מסע יש בו רגעים הדורשים אומץ ואחרים המאפשרים רגיעה, זמנים של בהירות וצלילות ודקות של בלבול ועייפות. עבורי מסעות הם בעיקר הנאה צרופה של גילוי ויצירה. 

 

אשמח ללוות אותך במסע הזה.   

bottom of page