top of page

לאורך שנותי כמטפלת ומלווה של אנשים הנחתי מספר רב של קבוצות שמטרתן עבודה אישית בתוך מרחב שמאפשר תמיכה, הזדהות, שינוי תפקיד מוכר והתמודדות עם קבוצה וחברה. כל קבוצה מביאה איתה התרגשות חדשה. המפגש המעצים בין אנשים שבאו להתמודד עם עצמם, כחלק מקבוצה שבדרך כלל מהווה קרקע לצמיחה והתבוננות אחרת על העצמי, הינה עבודה עוצמתית ויוצאת דופן.

כל קבוצה מביאה איתה את מירקם היחסים העדינים שלה, את התובנות והבגרות, את החמלה והסקרנות. וכנראה, לא סתם אנשים מסויימים פוגשים עצמם בדיוק בקבוצה המתאימה להם.

נשים כותבות את עצמן לדעת

הפעם אני מזמינה אותך לקבוצה מיוחדת, שמשלבת את האהבה שלי לכתיבה כחלק מהתבוננות, מעצירה לרגע, מחקירה של העצמי.

בשנים האחרונות אני כותבת המון. כשקשה לי אני כותבת כל מה שעולה על דעתי, בשבועות של "עצירות יצירתית" אני פותחת את המחברת וממלאה בכל בוקר 3 עמודים של כתיבה יומית כעצתה של ג'וליאן קמרון בספרה דרך האמן. כל שיחה בעלת משמעות עבורי, או כזו שעלתה בה מחשבה מעניינת או תחושה חדשה אני ישר כותבת לעצמי באפליקציית הnote שלי.

כשאני ממש רוצה משהו שיופיע בחיי אני כותבת על איך שהם יראו בעוד כמה שנים או אפילו חודשים.

לפני כמה שבועות ישבנו והוצאנו את הארגזים שלי, אלו שבהם אני אוספת מכתבים וכרטיסי ברכה, כשעוד כתבנו כאלו. גיליתי שתמיד כתבתי. יש לי סיפור שכתבתי כנערה מתבגרת, סיפורים קצרים לאורך השנים ובעיקר אין ספור הגיגים ומחשבות שכתבתי לעצמי, על עצמי ועל מערכות יחסים. היה מרגש ומשעשע לקרוא את זה.

ובעיקר בחודשים האחרונים אני כותבת סיפור מתוך חיי. וזה עושה לי סדר, והבנה, וסליחה לעצמי ולסביבה והמון שמחה על מה שהיה ומה שעכשיו.

אני מזמינה אותך להתחיל לכתוב איתי, לא בשביל שהוצאת זמורה ביתן תקרא, תתרשם ותהפוך אותך (או אותי) למיליונריות שספרן מתורגם בכל העולם, אלא כתיבה בשביל להבין.

כתיבה על תחנות בזמן, במסע הארוך הזה של החיים של כל אחת מאיתנו. כתיבה לצורך התבוננות, סגירת פינות.

בקבוצה נקרא קטעים של עצמנו, נבין מה המשמעות שלהם אז והיום. כל מפגש נתמקד בכתיבה על תוכן אחר, תקופה אחרת. קילוף השכבות האלו באמצעות הכתיבה, יאפשר לנו לחשוף את האישה הפראית המסתתרת שם בפנים. האישה שהוסוותה על ידי שנים של סיפורים. כשאני חושפת את הסיפורים הישנים שלי (לעצמי) אני מפסיקה לספר את הסיפור שלי כפי שסיפרתי אותו. אז אני יכולה להביא משהו פנימי, בושרי כנראה ואותנטי יותר לתוך חיי.

והנשים הנוספות שתהיינה איתנו בחדר הן המלוות, המתרגשות, הנהנות, המתריעות. הן מלוות אותנו בתהליך ההתקלפות. ואני אוהבת מאד להתקלף. 

הקבוצה תתקיים לאורך 12 מפגשים, שעתיים כל מפגש, אצלי בסטודיו האינטימי בלב הכפר (באמת רומנטי).המפגשים יתקיימו בימי שני 17:00-19:00.

קבוצה חדשה תיפתח בפברואר 2017

תגובות של משתתפי קבוצות וסדנאות קודמות

- הלמידה המשמעותית עבורי היא שהכל אפשרי ושלי יש את יכולת ההשפעה על מה שקורה בחיי ובסביבתי. אני מאמצת לחיי את החוויות ונמצאת בתהליכי ניקוי של מערכת יחסים משמעותית ומורכבת בחיי. הבנתי את הכיוון שלי ואני בונה עכשיו את הדרך. התחלתי להשקיע בבריאות, לכבד עצמי יותר ובעיקר, להחזיר לעצמי את העמידה הזקופה. (ר. 31) 

- המפגשים מצויינים, הבנתי מה אני רוצה ואיך ללכת אחרי הרצונות שלי ועם עצמי עד הסוף. בקורס היה חווייתי, היה לימוד משמעותי ואין דרך אחורה אחריו. (מ. 36) 

- תודה על חוויה מופלאה, את מנחה ומורת דרך בחסד עליון ומהמעלה הראשונה. תודה על ההתבוננות העמוקה, על ההערכה העצמית שלי שגדלה ועל היכולת לשנות את חיי בתחום המקצועי ובמערכות יחסים שחשובות לי (י. 37) 

- באמצעות המפגשים יצרתי לעצמי גישה נכונה לדברים, נקיונות כספיים, בבית בדיבור וביחסים עם אנשים. אני מוצאת עצמי הרבה יותר סבלנית ופחות כועסת. היחסים עם הבוס השתפרו, קל לי יותר עם קבלת החלטות ובעיקר אני נחושה יותר להגשים את עצמי בתחום שלי. אני מאמצת את אורך החיים שחוויתי בתהליך. הייתי רוצה להמשיך ...שלא יסתיים. אני רוצה להודות לך על הכוונה, ההכוונה על המראה, על האמת, על ההקשבה, הנתינה, השיתוף שלך והלמידה. תודה. (ש. 28) 

- התהליך המשמעותי בקורס עורר אצלי שוב את הרצון לקום בבוקר. מבחירה. ראיתי שאני יכולה הכל, אם רק ארצה. לימדת אותי שפה חדשה בדרך מעוררת השראה. יש לך יכולת דיבור, סיפור והמחשה מהטובות והמקצועיות שפגשתי. תודה על ימי שישי מופלאים, על הנכונות לתת לעצמי, על דרך חדשה שאיפשרת לי לפרוץ. המון תודה. (מ. 40) 

- הקבוצה איפשרה לי להכיר את עצמי טוב יותר, לקחת החלטות משמעותיות ברורות וישירות, לא להתחשבן כל הזמן מה אחרים יגידו. יש לי את הבטחון להגיד מה שאני רוצה. ראיתי שאני יכול להפסיק לפחד. ההנחיה היתה במקום של שקיפות, פתיחות ואמיתיות. בהחלט שיחרר אותי מהחבלים. (ר. 47) 

- בתהליך ראיתי שהגיע הזמן לקחת אחריות על חיי במקום להטיל אשמה על אחרים. מרגיש לי שזה הוטמע אצלי בתהליך בצורה עמוקה ומאפשרים לי חקירה נצחית עלי. במהלך התהליך התחלתי זוגיות חדשה ואני מתנהלת שם אחרת ממה שחוויתי את עצמי עד היום. נוצרה אצלי בהירות גדולה לגבי מה הלאה בחיי המקצועיים, ואני מבינה מה שבאתי לעשות ולתת לעולם הזה. התחייבתי לעצמי בדברים קטנים ואני עומדת בזה. ההנחיה היתה מדוייקת, עם סימוכין ותובנות אישיות שלך שהוסיפו המון. זה היה הרבה מעבר לציפיות שלי. נוצר כאן מרחב שמאפשר לי להתפתח, להבין ולקבל. (ח. 32) 

- הלמידה המשמעותית ביותר עבורי היא להבין מה אני רוצה מעצמי, לכוון עצמי לשם ולהאמין שאני יכולה. אני בוחרת להעריך את מה שיש לי בחיי ולהנות ממנו. ניקיתי מערכות יחסים ואני מרגישה באופן כללי שאני יותר מקבלת ופחות מאשימה. נכנסתי לקבוצה במצב מדוכדך ואני יוצאת הרבה יותר שמחה ואפילו מעיזה לחשוב ולראות שהשינוי אפשרי. את מדהימה, משרה ביטחון, כריזמטית בטירוף ומעוררת השראה, תודה. (ר. 32) 

- במהלך הקבוצה רכשתי הערכה עצמית גבוהה יותר. אני מרגישה יותר עוצמתית ובעלת משמעות ואפילו מקבלת על כך פידבקים מהסביבה. התחלתי לטפל בבריאות שלי ובחיים שלי בכלל. יש לי עכשיו כלים להתמודד. תודה על הכל. (ש. 33) 

bottom of page